Monopols spēle

Galda spēles

Galda spēles ir spēlētas dažādās sabiedrības kultūrās visā cilvēces vēsturē jau no seniem laikiem. Spēles var iedalīt vairākos stilos un žanros – ir gan stratēģiskās, ir varbūtību un kombināciju, prāta un puzles, klasiskās un izklaidējošās, un citas. Lai gan galda spēļu pasaule ir diezgan bagātīga, tās industrija joprojām attīstās un katru gadu izdod aizvien jaunas un patiesi aizraujošas galda spēles, kuras iegūst strauju popularitāti, pat neskatoties uz vēl straujāku videospēļu attīstību.

Ir arī daudz tādu spēļu, kuras ir tik senas, ka nekad nenovecos. Tas patiešām ir aizraujoši kaut vai redzot to, ka tūkstošiem gadu vecas spēles pārgājušas pat uz viedtālruņiem. Ir zināms mīts, ka bērniem ir obligāti jāiemāca tās galda spēles, kuras iemācīja spēlēt vai nu vecmāmiņa, mamma, tēvs, brālis vai cits ģimenes loceklis. Bet, kuras tad ir tās spēles, kurām ir tāds “gods” iegūt šādu popularitāti un tālāku “pārmantojamību”. Mēģināsim dažas saprast un uzskaitīt.

1. Šahs

Spēle, kura mijas ar stratēģiju un vienkāršību. Šīs spēles pirmā īpatnība ir, ka, iegādājoties šahu, instrukcijas būs jāmeklē internetā. Šahs reti nāk kopā ar instrukcijām, tāpēc atliek vai nu ienirt interneta dzīlēs vai vēl labāk – mācīties no kāda cita, kas jau ir iemācījies spēlēt.

2. Dambrete

Šī spēle šķiet ir sena kā pasaule un tiek ļoti mantota. To iemācīties var jebkurš, kuram nav slinkums, taču šai spēlei ļoti atšķiras spēles noteikumi. Īpaši dažādās valstīs. Saprotot vienu dambreti ar 8×8 vai lielāku laukumu būtu nepareizi uzskatīt, ka zini, kā spēlēt arī citas. Piemēram, ir starptautiskā dambrete, krievu, angļu, amerikāņu, kanādiešu, singapūriešu un daudz citas.

3. Monopols

Tā patiešām arī ir jau diezgan sena spēle. Tā tapa 1933. gadā, kuras nosaukums tapis no tāda pašā ekonomiskā termina, kur visu tirgu regulē viens uzņēmums. Un, kā jau pieredzējuši spēlmaņi noprot, šai spēlei nav beigas, līdz brīdim, kad kāds netiek iedzīts stūrī. Labas sajūtas varētu šķist mirklī, kad visi ir bankrotējuši un tev pieder visi īpašumi. Tieši šā iemesla dēļ spēlētāji to sauc par vienu no labākajām spēlēm uz zemes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *