Spēles brīvdabā

Ieiesim fantāzijas virpulī – esam izkāpuši no laika mašīnas – ir pazudušas visas tehnoloģijas un gadžeti, ir pazudis internets, arī sociālie portāli neeksistē, mums ir tikai kaimiņu un sētas draugi. Vai tu spēlētu brīvdabas spēles? Kuru spēli ņemtu pirmo, ko spēlēt? Kuras ir populārākās un labākās spēles? Mēģināsim dažas iedomāties….

1. Paslēpes jeb “glabiņas

Mūsdienu visiemīļotākā spēle, kuru izspēlē dažādās variācijās ar dažādiem noteikumiem un spēlējis ikviens. Parasti, izspēlējot ar “čikāšanos” tiek noteikts, kurš būs tas, kas meklēs pārējos. Ir noteikts laukums, kur parasti drīkst slēpties. Labākais šajā spēlē ir tas, ka tam nav vajadzīgs nekāds papildaprīkojums, lai sāktu to spēlēt.

2. “Policisti”

Ja apkārtnē nenotiek intensīva satiksme un ir drošs pagalms, ļoti jautrs pasākums ir spēlēt pakaļdzīšanās spēli ar divriteņiem. Dalībniekiem jābūt vismaz 4-5 un vismaz 2 vai vairākiem jābūt “policistiem”, kas dzenas pakaļ “noziedzniekam”. Šo spēli varētu saukt pie garajām spēlēm, jo noķeršana nav nemaz tik vienkārša.

3. Ēdams – Neēdams

Šajā spēlē viss vienkārši. Spēlētājs met bumbu dalībniekam un mešanas brīdī jānosauc kāds priekšmets, kas ir vai nu ēdams vai ēdams. Ja ēdams – bumba jānoķer, ja neēdams – bumba jāatsit. Ja noķer nepareizi, spēlētājs izstājas.

4. Klusie telefoni

Ir jāsasēžas spēlētājiem savā starpā rindā cieši klāt. Vislabāk, ja ir 4-5 dalībnieki. Pirmais dalībnieks no vienas puses izdomā kādu vārdu un to pačuksta nākamajam. Nākamais – aiznākamajam un tā līdz pēdējam. Pēc tam šis vārds katram ir skaļi jāpasaka. Ir garantēts, ka kāds saklausīto vārdu vienmēr būs pārpratis. Smieklīgākais vārds, kas tika sadzirdēts no spēlētājiem, pārņem spēli no jauna.

5. Akmentiņš lec laukā

Vismaz 4 spēlētāji sasēžas cieši savā starpā un saāķējas ar elkoņiem. Piektajam – brīvajam spēlētājam – saliktās plaukstās ir kādam no šiem spēlētājiem jāieliek plaukstās akmentiņš un jāatkārto tādas pašas ielikšanas kustības arī pārējiem dalībniekiem. Kad brīvais spēlētājs pasaka – “Akmentiņš lec laukā” – spēlētājam ar plaukstās ielikto akmentiņu ir jātiek ātri vaļā no saāķētajiem elkoņiem pirms pārējie spēlētāji ir paguvuši uz to reaģēt.

Policisti spēlēs

Atteli: Riga.lv un vp.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *